.

بایگانی

۱ مطلب در تیر ۱۳۹۷ ثبت شده است

بسم الله الرحمن الرحیم

اللهم صل علی فاطمه و ابیها و بعلها و بنیها

کِی بوده، کاری را برایت کرده باشم و تو آن را به نیکوترین شکل، مایه پوشیده داشتن عیب هایم و اصلاح حال و وضعم قرار نداده باشی؟

کی بوده که عملی از من گم شده باشد و تو آن را نادیده گرفته باشی؟

هر چیز که گم شده، نکرده ها و نرفته ها و نخواسته­هایم بوده، از آنها می ترسم؛ که آنها مرا از خوش گمانی به تو دور می دارند.

از کارهای نکرده ام می ترسم چون هر کار نکرده و هر سختی و مجاهدت به جان نخریده، اسم مشخص و معینِ محمد(ص) ندارد، و شعار تبعیت از او را فریاد نمی­کند.

خدایا بر محمدت که نام پر افتخارش امضای اصلاح همه شئون و معیار حق است، و خاندان پاکش درود بفرست و ما را از مواهب تبعیت از حق برخوردار کن!

خدایا توفیق مجاهدت توأم با تبعیت از حکم ولی الهی را به ما ارزانی دار تا در شدتی الهی به دشمنی با باطل برخیزیم و سبب نابودی و درماندگی بندگانت را از میان برداریم.

خدایا چقدر نیاز داریم به مجاهدت در راهت که مجاهدت در راهت ما را در ولایت تو قرار می دهد و مشمول رحمت ها و برکات مخصوصت قرار می دهد.

خدایا مجاهدت در راه تو و نصرت تو، رضایت نسبت به حکم های نازل شده توست که خود بینه ای برای حبط و نابود نشدن اعمال ماست.

خدایا در زمین گشته ایم و عاقبت کسانی را که به قدرتت ایشان را ریشه کن کردی، و با وجود غرور و استکبارشان نابودشان کردی، دیده ایم!

حاشا که از یاد ببریم کسی که در ولایت تو باشد، به بینه ای روشن محکوم به بقا و هر کسی در ولایت تو نباشد، محکوم به نابودی و فناست. خدایا هر کس به آخرت ایمان داشت نابود نمی شود.

پس بر ما مپسند جزء کسانی باشیم که بی بهره از ایمان به آخرت، مانند چهارپایان بخوریم و در نهایت ننگ عذاب و جایگاه آتش داشته باشیم.

خدایا ما را جزء کسانی قرار بده که ایمان آوردند و اعمال صالح انجام دادند پس داخل بهشت هایی می شوند که پای آنها نهرها جاری است.

خدایا مثَل بهشتت را با وجود ولایتت در این دنیا هم چشیده­ایم و آن را خوب می شناسیم؛ که هر جا ولی تو زبان به احیاء و پاسخ به عطش تشنگان هدایت گشود، نهری به راه افتاد که آب زلال و گوارایش حال دشمنانت را بد و شوره زار درونشان را افشا کرد و حال دوستانت را خرم و شاداب نمود.

خدایا مثل بهشتت را با وجود ولایتت در همین دنیا دریافته ایم و می­شناسیم و با گوش و چشم و کام، دیده و شنیده و چشیده ایم؛ نهر جاری پر از علم، علمی که  مبتنی بر وحی است و طعمش تغییر نمی کند و گذر زمان از کیفیتش نمی کاهد.

خدایا به برکت ولایتت مثَلِ بهشت را در همین دنیا دریافته ایم، آنجا که در جوشش های معنوی و پای جاری خروشان وحی، لحظات لذت بخش و بانشاطی معنوی را چشیدیم.

خدایا به برکت ولایتت  مثَلِ بهشت را در همین نشئه و سرا دریافته ایم؛ آنجا که کلمات ولی الهی­ات که از قرآن مایه دارد، شفای دردهای لاعلاجمان بوده است.

خدایا ما را از استهزاء کنندگان کلام ولی ات قرار مده و هدایت بر هدایتمان بیفزا و در هر مرتبه ای از هدایت، تقوای مخصوص آن را نیز برایمان ارزانی دار.

خدایا ما را از کسانی قرار مده که پرمدعا طلب جهاد و میدان مبارزه می­ کنند و پس آنکه امر به مجاهدت ابلاغ شد، از وحشت قالب تهی نمایند.

خدایا پناه می بریم به تو از اینکه اگر قدرت در دست ما قرار گیرد، فساد کنیم و با قطع رحم، مشمول لعنت دائمی تو باشیم.

خدایا قفل دلهایمان را از تدبر در قرآن باز کن تا در عینیت بخشیدن به فرامین آن، عزم صادق داشته باشیم.

خدایا سهم ما را، تدبر در قرآن قرار بده نه ادبار از کلام حق؛ که ننگ است انسان بعد از هدایت یافتن فریفته شیطان شود.

خدایا برائت می­ جویم از اینکه از آنچه نازل می شود کراهت داشته باشم و به جای تدبر، از بعضی اوامر تبعیت کنم و بعض دیگر را واگذارم.

خدایا مباد که مسیر زندگی ما در جهت رضایت تو نباشد و به شکلی زندگی کنیم که آن شکل از زندگی مستوجب سخط و خشم توست.

پناه می آوریم به تو از اینکه دچار مرض قلبی شویم چنانکه در پیشگاه تو و رسولت، سیما و لحن­مان گویای نافرمانی ما نسبت به آیات قرآن باشد!

خدایا ما را از درون و درونِ درون که سرّ ماست هدایت کن چنانکه در ابتلائات تو غافلگیر نشویم و همواره در زمره  مجاهدین و صابرین باشیم.

خدایا رابطه ما با رسولت را مایه باطل بودن اعمال ما قرار مده و مایه قبول و حفظ آنها و پذیرش درگاهت قرار بده.

 

خدایا چنان مکن که بعد عمری مشهور بودن به مسلمانی به دلیل غفلت از سرّ و درونمان، در حالت کفر بمیریم.

خدایا در این هجوم بی امان شیاطین و تبلیغات سهمگینشان، مپسند که به سستی و تسلیم گرایش پیدا کنیم و دست بالایمان بر دشمنان را از یاد ببریم!

خدایا در این هجمه تبلیغات بی امان، ما را به اینکه تو با ما هستی و اعمالمان نابود نمی شود، دلخوش بدار و امیدوار کن.

خدایا در این هجوم بی امان شیاطین، انفاق در راهت را برایمان آسان کن که اگر در این معرکه بخل کنیم، در حق خود بخل ورزیده ایم!

خدایا ما را با امثالمان عوض مکن و فرصت قرار داشتن در ولایتت را از ما مگیر که تو همواره بی نیاز از مایی و ما با وجود کاستی هایمان در لیاقت انجام مأموریت های تو، به رحمتت و به پیامبر رحمتت امید داریم.

خدایا ما را همواره در بیعت رسولت و مشمول مغفرت مخصوص کسانی که در بیعت او هستند قرار بده!!

خدایا ما را نشان دار به محمدت کن چنانکه محمدی باشیم همان کسانی که در تورات وصفشان را به رحم بین خود و شدت میان دشمنان و در انجیل به سیمای عابدانه یاد کرده ای!

خدایا درخت امت پیامبرت را چنان تنومند کن که باغبان به آن ببالد و افتخار کند.        ­    

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۹ تیر ۹۷ ، ۰۶:۳۲
کاظم رجبعلی