.

بایگانی

سوره‌ای برای به آخر خط رسیده‌ها!

سه شنبه, ۸ ارديبهشت ۱۳۹۴، ۱۰:۰۷ ق.ظ

بسم الله الرحمن الرحیم

اللهم صل علی فاطمه و ابیها و بعلها و بنیها

بزرگواری از اهالی مدرسه، سؤالی پرسیدند و از دغدغه‌هایشان گفتند در حالی که جریان عمومی زندگی‌شان را ملایم با آن دغدغه‌ها نمی‌دیدند. همچنین پرسیدند که آیاواقعاً قرآن خواندن ما نقشی و تأثیری در اهداف عالی حاکمیت حق بر جهان دارد یا نه؟

سؤال ایشان بهانه‌ای شد برای متن ذیل که سعی شد در آن، سه بار سوره توحید خوانده شود. با یک غرض واحد.  

 

 

بسم الله الرحمن الرحیم
اللهم صل علی فاطمه و ابیهاا و بعلها و بنیها

برادر یا خواهر محترم و مجاهد دغدغه‌مند، خداوند احد است یعنی هیچ مبدأ دیگری و هیچ وجودی که حقیقتاً باشد و بتوان به او امید بست، جز او  نیست. صمد است و بی‌نیاز و به آنچه ما حتی برای اعتلای دینش انجام دهیم نیازی ندارد. اثر و اراده دارد اما اثر پذیر نیست یعنی که لم یلد و لم یولد است. فرضی برای همسانی و همسری و هر همی که او را برابر با چیزی قرار دهد وجود ندارد. پس آرام باشید و مطمئن!
نگاه کنید به کتابی که کتابی از جانب خدای احد است یعنی به هیچ کلام و سخنی جز آن کتاب نمی‌توان امید بست. نگاه کنید به کتابی که نیازی به من و شما ندارد و ما و هم‌نوعانمان نیازمند گسترش و اعتلای آن هستیم و نگاه کنید به کتابی که القاء کننده است اما القاء پذیر و متأثر نیست و نگاه کنید به کتابی که برای هیچ همرتبه و هم شأنی نمی‌توان فرض کرد.پس آرام باشید و مطمئن!
برادرم و خواهرم نگاه کنید به خودتان که تنها نیستید و مانند من و شما بسیارند که اگر نباشیم ذره‌ای از خداوندی خدا و قرآن بودن قرآن، کم نمی‌شود  در این شرایط که مثل من و تو فراوان است، قرآن را به شما و من دادند تا کرامت پیدا کنیم.به خودتان نگاه کنید که چقدر به قرآن و به مجاهدت در راهش نیاز دارید در حالی که  هرگز قرآن نیازمند من و شما نیست. با این حال قرآن را به شما و من دادند تا برای اعطاء و برای برّ، دستانمان خالی نباشد؛ نگاه کنید که چقدر متأثر از قرآن هستید اما قرآن از شما متأثر نیست و قرآن را به شما دادند تا از آن متأثر شوید نگاه کنید به خودتان که فرض هم‌شأن و هم رتبه برایتان قابل فرض است می‌شد فقط به شأنتان نگاه کنند و فقط با هم‌شأنتان قرین شوید، اما قرآن را قرینتان کردند و نگفتند هر کس با هم‌شأن خود.
با این وصف، چه کاری جز قرآن می‌ماند و چه دغدغه‌ای جز آن، چرا معلوم نباشد که شما برحق هستید و حقیقتاً در خط مقدم جبهه حق؟گیرم معلوم نباشد، چه کار دیگری جز قرآن، محتمل است مؤثر باشد. آرام باشید به آرامش قرآن؛ نه برای امروز و امشب، برای ابدیت و نه برای خودتان که برای عالم هستی که اگر من بر مسیر نباشم قرآن که بر مسیر است و اگر من مؤثر نیستم، قران که چشمه اثر است. دلتان به قرآن خوش باشد نه به قرآن خواندن خودتان و من و دیگران. نگاه کنید به این صفحات؛ به تجلی بسم الله‌الرحمن الرحیم، قل هوالله احد، الله الصمد، لم یلد و لم یولد و لم یکن له کفواً احد.  

موافقین ۴ مخالفین ۰ ۹۴/۰۲/۰۸
کاظم رجبعلی

نظرات  (۹)

عالی بود و ممنون
طیب الله انفسکم
شاید اگر همین متن از کل وبلاگ هم باقی بماند، جکیده همه اش باشد برای یک سائل، یتیم، مسکین.....تواصی بود.
احتجاج خاصی داشت و حقیقت نیز جز این نیست که ما راهی جز صراط مستقیم رفتن و ماندن و مردن و باقی ماندن و.... نداریم. مگر این کریمه را نخوانده ایم که:
بسم الله الرحمن الرحیم
والعصر!
ان الانسان لفی خسر
الا الذین آمنوا و تواصوا بالحق و تواصوا بالصبر
یا مَنْ لَمْ یَلِدْ وَلَمْ یُولَدْ وَلَمْ یَکُنْ لَهُ کُفُواً اَحَدٌ...

چرا ز کوی خرابات، روی برتابم
کزین به ام به جهان هیچ رسم و راهی نیست...

هو شافی
 اوست که درمان کننده نه بلکه شفا دهنده ی همه ی درد هاست پس چگونه انسان به آخر خط می رسد وقتی چون اویی را دارد که احد است و دویی بعد از او نیست و صمدی است که نیازی ندارد به هیچ چیز و هیچ کس!
ممنون متنتان خیلی چیز ها را برای من یادآوری کرد...
امید عامل حرکت در جامعه اسلامی است پس بیایید ناامید نشویم.
متنتان عجیب موحد بود و مثل هرچیز دیگری که عطر و بوی توحید دارد،‌ حال آدم را خوب می کرد.
همنشین سوره توحید باشید.


من و جدایی از کوی تو خدا نکند
خدا هر آن چه کند از توام جدا نکند
با این حساب جناب سلمان حقیقتا مسرور بودند
 و با خیلی حساب های دیگر...
در هم راهی با قرآن هیچ بن بستی وجود ندارد
نه بلکه فقط در همراهی با قرآن بن بستی وجود ندارد
خدا خیر کثیرتان دهد.
ما را به جبر هم که شده سر به زیر کن...
خیری ندیده ایم از این اختیار ها...
.
.
.
(البته خودمو عرض میکنم نه شما بزرگواران)
ممنون
بنده هم محتاج این حرفها بودم

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی